Здоровое питание

Как правильно питаться, что бы сохранить здоровье и похудеть, новости о здоровом питании, самые здоровые рецеты

Навички, Яким не навчать у школі.

17.11.2015 в 19:25

Самовдосконалення@Rozvyvaj_Sebe.

Стаття про необхідні навички щасливої і впевненої в собі людини, Яким у школі, на жаль, не навчають. Більшість батьків хотіли Б бачити свою Дитину здоровою, розумною, успішною і, звичайно ж, щасливою.

Наша освіта далека від ідеальної, Лео бабаута пропонує своє бачення і перераховує навички, які потрібно прищепити дітям. У мене ж є ще кілька доповнень до цього списку.

1. задавати питання.

Навички, Яким не навчать у школі.
Постійне "Чому", " навіщо " і "як" - природний стан дітей. Він Для них природний, тому що вони розуміють, що все відбувається не просто так, для всього в цьому світі є причина і наслідок. У міру дорослішання ця риса, яка зводить з розуму батьків, коли їх чаду 4 роки, кудись непомітно дівається. А якщо Дитина знає, що на своє питання вона отримає або відмазку, або грубу відповідь (а іноді й незадовільну, так як стільки разів перепитувала - значить неуважно слухала), тоді вона перестає задавати питання. І Це погано, тому що основним двигуном отримання знань є саме питання. А правильні питання взагалі можуть бути половиною відповіді.

В університеті у нас був один викладач по мат. Програмуванню, який особливо не соромлячись у виразах кожну лекцію заявляв нам, що ми - купка нездар, не здатних навіть нормально сформулювати правильне питання, і він втрачає з нами свій дорогоцінний час даремно. На його заняттях завжди Була гробова Тиша і ні в кого ніколи не виникало ніяких питань. Як гадаєте, хоч хтось з його студентів дійсно знав цей предмет?

Тому вчіть своїх дітей не боятися ставити питання - вони мають на це повне право. І Не потрібно забувати про те, що допомагати шукати на них відповіді - робота не тільки вчителів, а й ваша.

2. Вирішувати проблеми.

Якщо Дитина навчиться вирішувати проблеми, вона зможе виконати будь - яку роботу. Тому що виконання завдання - це всього лише низка рішень невеликих проблем. Людина, яка вміє розбивати складні завдання на прості і потім вирішувати їх, може виконати практично будь - яку роботу.

Не кидайтеся на допомогу по першому крику дитини, будь це нескінченне надягання колготок або завдання з математики. Звичайно, набагато простіше і швидше вирішити завдання за Дитину і далі займатися своїми справами, ніж сидіти і пояснювати кожну дію (це може тривати годинами. У результаті Дитина звикне, що будь - яку проблему за неї може вирішити або батько (тобто ви), або ще хтось інший. І з віком це не проходить.

3. завершувати почате.

Будь - яка дія, яку ви здійснюєте, може бути маленьким проектом. Складання звіту, розробка ТЗ, підготовка ілюстрацій - все це є маленьким проектом, який потрібно не тільки почати, але і довести до розуму і закінчити. Поясніть дитині, що якщо Вона за щось взялася, вона повинна це закінчити. Дозволяйте їй спостерігати за вашою роботою і з часом Дитина почне робити свої власні проекти, будь це виготовлення листівки до свята, або план вивчити таблицю множення до нового року.

4. знайти справу свого життя.

Якщо ви запитаєте В учнів випускних класів, чим вони вони хочуть займатися, отримаєте дуже сумні відповіді. Більшість Йде вчитися тому, що так сказали (вирішили) батьки. Дуже рідко Дитина розуміє, що їй дійсно подобається (а не що зараз модно, престижно і прибутково), і йде для того, щоб "отримати вищу освіту. Як у всіх ". Тут одразу ж згадується "без папірця ти -.". Але на мій погляд, це мислення працівника держструктури або бюджетної установи, у якого все життя зав'язане на цих папірцях. І Яким би ти не був прекрасним фахівцем і ударником праці, тебе не підвищать без диплома. Я ні в якому разі не кажу, що вища освіта не потрібна. Просто освіту, нав'язану батьками, або "аби яку, аби Вища" зазвичай пропадає даремно разом з вкладеними в неї грошима та часом.

Якщо дитині подобається Щось робити, вона з будь - якого "Непрестижного" заняття зможе зробити дійсно варту справу. Не кажучи вже про самореалізацію і відчуття гармонії з собою і зовнішнім світом. 5. Співчуття.

Тут все дуже просто - якщо ви не навчите Дитину співчувати, ви виростите егоїста, жорстокого і повністю зацикленого на собі. Така Людина не буде здатна ні побудувати сім'ю, ні знайти друзів, ні зрозуміти, що ж є її пристрастю. Ніхто Не захоче допомагати такій людині ні ділом, ні навіть простою порадою. Дуже важливо навчити Дитину співчуттю, подарувати їй розуміння того, що іноді дарувати подарунки набагато приємніше, ніж отримувати, а допомагаючи іншим людям безкорисливо можна отримати у відповідь набагато більше.

Без розуміння того, що роблячи інших людей щасливими, ми самі стаємо хоча б трішки кращими і щасливішими, Людина не зможе прожити повноцінне життя.

Як казала Мати Тереза: "ми самі відчуваємо, що все, що ми робимо - це крапля в океані. Але океан буде меншим без цієї краплі ".

6. Вміння насолоджуватися самотністю.

З народження Дитину, яку обожнюють батьки, оточують турботою і увагою і повністю віддають їй свій час. Коли Дитина трохи підростає, ми вже є невід'ємною частиною її відчуття щастя. Коли нас немає поруч, вона починає сумувати і нудьгувати. Вона не розуміє як це - бути щасливим наодинці з самим собою. Для щастя і веселощів їй завжди потрібна компанія - друзі, а потім і сім'я. Якщо вона не знаходить ні тих, ні інших, вона може прирости до інших речей, які не дозволяють їй нудьгувати і не дають відчувати самотність (шопінг, пристрасть до їжі, інтернет-залежність і т. д. . Дитина повинна навчитися бути наодинці з самою собою, грати, знаходити собі цікаві заняття, роздумувати і при цьому відчувати себе щасливою і ні в якому разі не самотньою!

Хоча б зрідка влаштовуйте вечори, коли Дитина надана сама собі - так у кожного в сім'ї з'явиться невеликий шматочок особистого часу.

7. Незалежність я вважаю незалежність одним з головних навичок. Якщо ви незалежні, Значить ви можете приймати рішення грунтуючись виключно на своїх думках і причинах. Ніхто Не зможе вказувати вам, що робити або забороняти щось. Ви самі Можете зрозуміти це і вибрати правильне рішення. Дозвольте дитині наполягати на своєму, приймати самостійні рішення і вчитися на своїх помилках (в розумних межах, зрозуміло.

Тільки вільна Людина може бути щасливою. 8. Вміння підлаштовуватися під зміни.

Світ ніколи Не був статичним, він завжди рухався. Просто раніше все це відбувалося не так швидко. Зараз же він мчить з величезною швидкістю. Немає нічого Постійного - все змінюється. І вміння підлаштовуватися під зміни, Бачити хоча б на крок вперед може виявитися ключовим навиком.

Тепер, вибираючи собі освіту, не можна бути впевненим на 100%, що до часу закінчення університету ви не опинитеся далеко позаду всієї планети і отримані навички будуть застосовні до реальності. Потрібно вміти Бути гнучким і постійно тримати руку на пульсі. Не боятися змін і бути до них готовим. І. Вчитися, вчитися і ще раз вчитися. Вчитися всьому новому, вчитися у своїх дітей, багато читати і не боятися починати щось нове в будь - якому віці.

І від Себе.

9. Уміння знаходити потрібну інформацію і фільтрувати її.

Ось з цим у нас в школі були справжні проблеми. Виділяти Основне серед величезного потоку інформації я навчилася тільки в університеті і спочатку відсутність цієї навички значно ускладнювала мені життя.

10. об'єктивне оцінювання знань.

Оцінювання Знань в нашій системі кульгає і якість отриманих знань перевіряється рідко. Вчителі рідко перевіряють, чи Була інформація засвоєна або учень просто визубрив урок. У нашому класі було досить багато зубрилок -хорошистів і трієчників, які, копнувши трохи глибше, з легкістю могли завалити цих горе -хорошистів. Але вчителів це особливо не хвилювало - вони просто відсиджували свої робочі години для галочки. Єдиною Класною людиною Була наша викладачка історії та права. Саме вона навчила нас ставити правильні питання і шукати відповіді, навіть якщо на них було дано експертну думку.

11. Нарешті позбавитися від стадного почуття.

Іноді мені здається, що За 69 років радянського союзу (з грудня 1922 по грудень 1991) навик не виділятися і бути сірою масою закріпився на генетичному рівні. Залишатися непоміченим, бути як всі, бути сірим, не виділятися! Твоє "Я" нічого не значить. Головне - не відриватися від колективу.

У певному віці у дитини виникає цілком природне бажання бути схожим на когось. Але з часом вона дорослішає і це проходить. Але, на жаль, не у всіх. Робити щось тільки тому, що всі так роблять, жахливо нерозумно. Варіанти "ось у моєї співробітниці діти вже машину купили, будинок побудували і дерево посадили! А ви взагалі нічого не робите і незрозуміло чим займаєтеся! ", "На роботу потрібно ходити! А ти вдома сидиш або по зустрічах вештаєшся незрозумілим! Хіба Це робота? Що Я людям скажу, якщо запитають? " зустрічаються Дуже часто. Вам пощастило, якщо ви не почули в цих фразах закиди своїх батьків.

Це жахливо - постійно озиратися на когось. Виходить, що ви живете не своїм життям, а життям колективу. Так, певних соціальних норм потрібно дотримуватися (ви живете в суспільстві, а не в дрімучому лісі), але повністю підлаштовувати своє життя під ритм натовпу безглуздо!

12. правильне харчування і фізичні навантаження.

Ми чомусь самі повинні, вже зіткнувшись з проблемами здоров'я, ваги, дізнаватися, часто з неперевірених джерел, про дієти, про спорт, їжу. Уявіть, Як було б добре, якби професійні лікарі, дієтологи, спортсмени, які ведуть здоровий спосіб життя і вибрали правильне харчування, зважаючи на свій досвід, були викладачами таких предметів у школі. Скількох Хвороб і помилок ми могли б уникнути!
13. Мистецтво спілкування: як знайти друзів, свою Любов, як поводитися в тій чи іншій ситуації.

Ми - дуже соціальні істоти. Чому ж саме цей аспект ігнорується в освітніх установах? Нам часто закидають, що ми не знаємо правил етикету, не вміємо правильно спілкуватися і не можемо знайти підходу до людей. А що, якби саме цьому нас навчили ще в 7 років?

14. Здатність керувати своєю свідомістю, думати позитивно, вірити в себе.

Зараз існують сотні і сотні семінарів, тренінгів особистого зростання, за які люди викладають шалені гроші. Вся суть таких практик зводиться до того, щоб допомогти людині усвідомити свою здатність досягати того, чого вона хоче, бути власником своєї долі. Чому ще в дитинстві замість чергової лабораторної з хімії нам не розповідали це? 15. Практичні Навички: як смачно і корисно готувати, як що- небудь полагодити, зашити, побудувати, змайструвати.

Так, в розкладі у нас стояли уроки праці, але що ми насправді робили на них? У більшості випадків - просто записували за викладачем, уникаючи реальної практики в навичках. 16. Як зрозуміти, чим ти хочеш займатися в житті, як стати успішним в цьому.

Як можна в 16 років, після закінчення школи, коли ти вмієш одночасно все і нічого, вибирати свою майбутню професію? Ми так розгублені, ми на такому роздоріжжі життя, що просто не можемо тверезо оцінити те, чим би ми хотіли займатися все життя. Чи Не простіше було б ще в школі дати нам можливість попрактикуватися у всьому потроху, навчитися слухати себе і своє я, щоб, коли прийде час вибору, ми без страху вступали в доросле життя і займалися саме тим, що принесе нам радість, задоволення і фінансове благополуччя? За матеріалами Zenhabits. net.

Далее читайте о правильных питаниях по ссылке http://zdorovoe-pitanie.ru-best.com/pravila-zdorovogo-pitaniya/pravilnoe...